علل آتش سوزی در از بین بردن گرد و غبار دستگاه انفجار شات

به منظور محافظت از محیط و جلوگیری از ریزش گرد و غبار حاصل از دستگاه انفجار شلیک در جو ، دستگاه انفجار شلیک مجهز به دفع گرد و غبار است ، اما گرفتن آتش آسان است و بدون توجه به آن ضرر می کند. براساس سالها تجربه تولید ، دلایل آتش سوزی را خلاصه کردیم.

  1. از آنجا که دستگاه انفجار شلیک تمام چدن ها را تمیز می کند ، گرد و غبار زنگ زدگی به راحتی سوزانده می شود ، که متعلق به جامد قابل اشتعال درجه دوم است. گرد و غبار تولید شده در حین انفجار شلیک ، پودر آهن ، اکسید آهن و گرد و غبار است که ذرات بسیار کوچکی هستند ، هر چه ذرات کوچکتر باشند ، راحت تر می توان سوزاند. به عنوان مثال ، جرقه های ناشی از ضربه و اصطکاک یا جرقه های الکترواستاتیک ممکن است باعث آتش سوزی شوند.

  2. ممکن است که ماده داغ خارجی در حذف گرد و غبار مکیده شود. دمای جرقه ها و جرقه های حاصل از جوشکاری برقی و برش گاز به چند صد درجه می رسد. اشتعال غبار زنگ زدگی آسان است. سرعت پروانه بلستر شات مورد استفاده در دستگاه انفجار شات معمولاً n = 2250fmin است ، و سرعت انفجار شات بیش از 80 متر بر ثانیه است. تأثیر شلیک فلزی با سرعت بالا بر روی صفحه فولادی همچنین ممکن است باعث ایجاد ذرات گرما یا جرقه هایی شود که در حذف گرد و غبار استنشاق می شوند و باعث آتش سوزی می شوند.

  3. درجه حرارت بالا در درام فیلتر دستگاه انفجار شلیک نیز ممکن است باعث آتش سوزی شود. برای جلوگیری از آتش سوزی ، هنگامی که دستگاه انفجار شلیک با صفحه فولادی برخورد می کند ، باید دمای بدن در دستگاه کنترل شود. پس از مدت زمان مشخصی سعی کنید دستگاه را متوقف کرده و استراحت کنید که این امر نه تنها به خنک شدن کمک خواهد کرد بلکه باعث می شود دستگاه دارای تنظیماتی باشد و عمر آن را افزایش دهد.

  4. آتش سوزی ناشی از الکتریسیته ساکن. گرد و غبار زنگ زدگی می تواند الکتریسیته ساکن را در جریان هوای پر سرعت تولید کند. به دلیل تابش طبیعی ، یونی یا اتصال الکترونیکی ، اصطکاک بین ذرات گرد و غبار یا بین گرد و غبار و اشیاء ، معمولاً ذرات گرد و غبار را با بار الکتریکی و جریان گرد و غبار زنگ در خط لوله ایجاد می کند.

  5. دلیل دیگر این است که طراحی حذف گرد و غبار دستگاه انفجار شات غیر منطقی است. بنابراین ، هنگام خرید تجهیزات دستگاه انفجار شلیک ، باید یک سازنده معمولی پیدا کنیم ، زیرا آنها سالها تجربه در ساخت تجهیزات دارند و بعد از خرید تجهیزات ، چنین و چنین مشکلی وجود نخواهد داشت.