طرح تونل انفجار ماشین آلات نوع درام نوع درام

انتقال دنده تاشو

4.jpg

مزایای اصلی انتقال دنده ها به شرح زیر است: 1 سرعت انتقال لحظه ثابت است، عملیات پایدار است، انتقال دقیق و قابل اطمینان است، و فضا می تواند حرکت و قدرت بین هر دو محور را انتقال دهد؛ 2 مناسب برای طیف گسترده ای از قدرت و سرعت، و قدرت از مقدار کوچک نزدیک به صفر است. به ده ها هزار کیلووات، سرعت محیطی از بسیار کم تا 300 متر در ثانیه؛ 3 بهره وری بالا، η = 0.92 ~ 0.98، در انتقال مکانیکی معمول استفاده می شود، بهره وری انتقال دنده بالاتر است؛ 4 قابل اعتماد، عمر طولانی مدت؛ اندازه کوچک و ساختار جمع و جور.


معایب اصلی انتقال دنده ها عبارتند از: الزامات بالا برای تولید و دقت نصب، ساخت تجهیزات خاص، هزینه های بالا، و مناسب برای انتقال بین دو محور در فاصله های طولانی.


الزامات اساسی که انتقال دنده ها باید برآورده شوند عبارتند از: 1 انتقال انتقال لحظه ثابت است و ضربه، ارتعاش و نویز کوچک است که می تواند ثبات انتقال بهتر و دقت حرکت بیشتر را تضمین کند. 2 تحت نظر کوچک و سبک وزن، چرخ دندان دارای قدرت بالا، مقاومت در برابر سایش، قابلیت تحمل زیاد، و می تواند به عمر مفید مورد انتظار برسد.


درایو تسمه کششی


مزایای اصلی درایو کمربند: 1 بافر و جذب شوک، انتقال صاف، سر و صدای کم. 2 کمربند درایو توسط نیرو اصطکاک، لغزش بین کمربند و سطح تماس گیرنده در طول بیش از حد، برای جلوگیری از آسیب به قطعات دیگر؛ 3 مناسب برای لحظه مرکز محوری در موارد بزرگتر؛ 4 ساختار ساده، ساخت، نصب و نگهداری راحت تر، هزینه کم است.


معایب درایو کمربند: 1 نمی تواند نسبت انتقال دقیق را تضمین کند؛ 2 نياز به نيروي کششي بزرگتر، نيروي محور و تحمل را افزايش مي دهد. 3 اندازه کلی دستگاه انتقال بزرگتر است، به اندازه کافی فشرده نیست. 4 کمربند ایمنی کوتاه، کم بهره وری انتقال.


با توجه به ویژگی های فوق، درایو کمربند عمدتا در موارد زیر کاربرد دارد: 1 سرعت بالا، بیشتر برای خروجی اول مرحله خروجی اولیه استفاده می شود. 2 انتقال قدرت متوسط و کوچک، معمولا نه بیش از 50 کیلو وات. 3 نسبت انتقال به طور کلی بیش از 7 نیست و حداکثر 10 است. 4 نسبت انتقال به خیلی دقیق نیاز ندارد.


درایو زنجیر تاشو


درایو زنجیره ای برخی از ویژگی های درایو کمربند و درایو مش را دارد. مزایای آن عبارتند از: درایو زنجیره ای کشویی و لغزش کشویی ندارد، می تواند نسبت متوسط انتقال دقیق را حفظ کند؛ اندازه انتقال فشرده است یک تنش بزرگ نیاز ندارد، عمل بر روی شفت بار کوچک است؛ ظرفیت باربری بزرگ است؛ بازده بالا است (η = 0.95 ~ 0.98). در عین حال، انرژی انتقال زنجیره جذب لرزش و کاهش تاثیر، ساختار ساده است، هزینه پردازش کم است، دقت نصب کم است، و مناسب برای انتقال با مرکز بزرگ فاصله، و می تواند در سخت کار محیط هایی مانند دمای بالا، رطوبت بالا و آلودگی نفت سنگین.


معایب درایو زنجیره ای: در طول عملیات با سرعت بالا به اندازه کافی صاف نیست؛ ضربه و سر و صدا در درایو؛ مناسب برای استفاده در انتقال نیست که در آن بار به شدت تغییر می کند و به سرعت تغییر می کند؛ فقط می تواند برای انتقال بین شفت موازی مورد استفاده قرار گیرد؛ دقت نصب و نسبت هزینه تولید درایو بالا.


موارد مناسب برای درایو زنجیره ای: به طور گسترده ای در انتقال با فاصله مرکز بزرگ، چند محور و نسبت انتقال متوسط استفاده می شود. انتقال زنجیره ای می تواند برای انتقال باز با محیط ضعیف، انتقال کم سرعت و انتقال سنگین و انتقال سریع با سرعت روانکاری مناسب استفاده شود. قدرت انتقال زنجیره غلتکی معمولا کمتر از 100kw است، سرعت زنجیره زیر 15m / s، نسبت انتقال I <> در حال حاضر حداکثر قدرت انتقال آن می تواند به 500 کیلو وات برسد و حداکثر فاصله مرکز می تواند تا 8 متر برسد.