تفاوت بین دستگاه انفجار شات و دستگاه انفجار شن چیست؟

لایه برداری عکسبرداری یک فرآیند تقویت سطح است که به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیزات آن ساده ، کم هزینه است ، با توجه به شکل و موقعیت قطعه کار ، کاربری آسان ندارد ، اما محیط کار ضعیف است. لایه برداری شات به طور گسترده ای برای بهبود مقاومت مکانیکی قطعات و همچنین مقاومت در برابر سایش ، مقاومت در برابر خستگی و مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود. همچنین می توان برای حصیربندی سطح ، دفع فشار و از بین بردن فشارهای باقیمانده در ریخته گری ، آهنگری و جوشکاری نیز استفاده کرد.

未标题-1

انفجار ماسه به عنوان قدرت از باد پرفشار یا هوای فشرده استفاده می کند و انفجار شلیک به طور کلی یک چرخ دنده چرخشی با سرعت بالا است تا شن و ماسه فولادی را با سرعت بالایی طراحی کند. راندمان انفجار زیاد است ، اما انتهای بن بست وجود خواهد داشت ، در حالی که لایه برداری شلیک انعطاف پذیرتر است ، اما مصرف برق زیاد است.

اگرچه این دو فرایند از قدرت و روش های مختلف جت برخوردار هستند ، اما هر دو هدف آنها تأثیرگذاری با سرعت بالا بر روی قطعه کار است و اساساً تأثیرات آنها یکسان است. در مقایسه ، انفجار شلیک نسبتاً خوب و به راحتی قابل کنترل است ، اما کارایی آن به اندازه انفجار شلیک نیست و شکل آن پیچیده است. بهره وری و هزینه. برای کنترل اثر اسپری می توان اندازه ذرات عکس را کنترل کرد ، اما زوایای مرده ای نیز وجود خواهد داشت که برای پردازش دسته ای قطعات کار با یک شکل واحد مناسب است.

انتخاب این دو فرآیند عمدتاً به شکل و بازده پردازش قطعه کار بستگی دارد.